Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Fizjoterapia

„By być dla Ciebie w pełni” – fizjoterapia w Warszawie

Fizjoterapia to nasza pasja. Całe piękno i sekret fizjoterapii tkwi w odpowiednim doborze technik i bodźców leczniczych do danego Pacjenta. Każdy organizm jest inny, dlatego traktujemy Cię, drogi Pacjencie, indywidualnie. Terapię fizjoterapeutyczną dostosowujemy do Twojego aktualnego stanu zdrowia, Twojego samopoczucia, a także do czynników takich jak pora dnia i nastrój. Dlatego czasem na wizycie wykonamy techniki przeciwbólowe które połączymy z merytorycznymi zaleceniami, innym razem terapia będzie przebiegała przy dźwiękach odprężającej muzyki, a wokół rozpylimy oleje eteryczne o działaniu uśmierzającym ból. Przygotuj się, że każda wizyta wyglądać będzie nieco inaczej.

W jakim celu przychodzisz na wizytę do fizjoterapeuty?

O ile różnorodność stosowanych technik zmienia się, to cel pozostaje niezmienny, a jest nim poprawa Twojego zdrowia i samopoczucia poprzez zlikwidowanie problemu z którym do nas przychodzisz. Twój organizm posiada ogromne możliwości regeneracyjne i reparacyjne. Oznacza to, że Twoje ciało wie co robić, aby utrzymać i przywrócić zdrowie, jednak potrzebuje do tego odpowiednich warunków. Gdy tracimy w jakimś stopniu dobre zdrowie, organizm próbuje uruchomić procesy naprawcze. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Współczesny styl życia, praca, stresory, emitowane promieniowanie, jałowe pożywienie oraz brak ruchu sprawiają, że organizm potrzebuje pomocy. I tutaj właśnie wkraczamy my – zespół Fizjo & Well. To co robimy, to w różnorodny sposób stymulujemy organizm do podjęcia procesów samoleczenia. Wizyta fizjoterapeutyczna jest zapoczątkowaniem procesu zdrowienia. Na wizycie zobaczysz, że nie chodzi tylko o zdrowie fizyczne.

Jakie techniki fizjoterapeutyczne stosujemy?

Aby osiągnąć wspomniany cel wykorzystujemy różnorodne techniki fizjoterapeutyczne, różne rodzaje chwytów, ruchów i bodźców. Dozujemy intensywność, amplitudę ruchów i ich kolejność. Przez lata wypracowaliśmy sobie swój „warsztat” pracy. Są to autorskie schematy postępowania, bazujące na doświadczeniu i wiedzy z licznych kursów i szkoleń. Opracowane przez nas techniki uwalniają od bólu i pozwalają przejść organizmowi z etapu choroby w etap zdrowienia.

Jakie podejście do fizjoterapii przyświeca nam w codziennej pracy?

W pracy bazujemy na podejściu niemieckiej szkoły Terapii Manualnej – International Academy of Ortopedic Medicine (IAOM). Naszym priorytetem jest postawienie prawidłowego rozpoznania. Bez diagnostyki nie rozpoczynamy leczenia. Chcemy, aby nasi Pacjenci wiedzieli co im dolega i rozumieli sytuację w której się znaleźli. A przede wszystkim wiedzieli co robić, aby uwolnić się od bólu.

Fizjoterapia w Fizjo&Well to połączenie serca i rozumu

Fizjoterapia przez nas przeprowadzana łączy w sobie podejście „twardej” medycyny manualnej z technikami delikatniejszymi. Stosujemy manipulacyjne techniki krótkodźwigniowe.  Wykonujemy terapię mięśniowo-powięziową oraz akupresurę z wykorzystaniem różnego rodzaju mat, wałków, rollerów. Korzystamy z chwytów i technik zaczerpniętych z masażu. Pracujemy igłami do akupunktury wykonując techniki suchego igłowania. Używamy narzędzi – pinów, katów, aplikatorów wieloigłowych po to, aby wprowadzać zmienność bodźców. Oprócz tego stosujemy terapię Fascial Distortion Model (FDM), Proprioceptive Neuromuscular Fascilitation (PNF) oraz Terapię Wisceralną. Często włączamy elementy refleksologii oraz elementy zaczerpnięte z medycyny chińskiej – m.in. diagnostykę z języka, która w swojej prostocie i skuteczności potrafi zadziwić nawet nas, terapeutów.

Jak wygląda współpraca z fizjoterapeutą w Fizjo&Well?

Oprócz pracy manualnej wykorzystujemy wiedzę z zakresu ćwiczeń i programowania treningu w sporcie. Przeprowadzamy instruktaże ćwiczeń, planujemy zestawy ćwiczeń domowych oraz omawiamy Twoje nawyki codzienne. Chcemy, abyś wiedział co Ci szkodzi, a co pomaga. Umiał dostosować swoje miejsce pracy, zaplanować swoje treningi i umiał się regenerować.

Podczas wizyty fizjoterapeutycznej porozmawiamy z Tobą na tematy około bólowe. Niezwykle dużą wagę przywiązujemy do Twojej diety, którą rozumiemy jako styl odżywiania, który ma pomóc organizmowi w samoleczeniu. Staramy się, abyście sami podjęli kroki ku zmianie nawyków żywieniowych, ale też, abyście wiedzieli jak w szybki sposób, dodając kilka produktów, wspomóc leczenie. Już po pierwszej wizycie będziesz dumnie opowiadał znajomym, jaki smak ma kurkuma w połączeniu z czarnym pieprzem 🙂 I chociaż wydaje się to oczywiste, to jednak dzisiejszy styl życia i asortymenty sklepów nie pomagają nam w dbaniu o zdrowe nawyki jedzeniowe. Podpowiemy Ci więc co zrobić, aby Twoja kuchnia stała się miejscem, w którym będziesz jadł i dbał o zdrowie jednocześnie. Bo przecież zdrowie zaczyna się w jelitach…

Zapraszamy na konsultacje fizjoterapeutyczne w warszawskim Ursynowie!

A tymczasem bądźcie zdrowi i uziemieni! O tym już nie będę pisała, bo o uziemianiu też opowiem Ci więcej w gabinecie. Zapraszamy! 

Umów wizytę
pl_PLPolish