Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską zyskuje w ostatnich latach na popularności głównie za sprawą kobiet, które w domowym zaciszu chcą walczyć z cellulitem. Wiele z naszych pacjentek stosuje taką terapię samodzielnie w domu, uzyskując wspaniałe rezultaty w postaci jędrnej i odżywionej skóry. Jednak masaż bańką chińską nie spełnia wyłącznie roli masażu antycellulitowego. W gabinetach fizjoterapeutycznych znajdują one inne znacznie szersze użycie.

Masaż bańką chińską w Warszawie – co to jest?

Wykorzystanie baniek chińskich w lecznictwie zostało zaczerpnięte z medycyny ludowej. Do niedawna jeszcze nasze babcie bardzo często praktykowały stawianie baniek jako lek na przeziębienie i obniżenie odporności. Dzisiaj charakter zastosowania baniek chińskich uległ zmianie. Masaż wykonuje się w celach relaksacyjno-leczniczych i nie ogranicza się on tylko do leczenia przeziębienia jak dawniej.

W Fizjo&Well stosujemy klasyczne bańki chińskie (na rynku istnieją również szklane) ze względu na wrażenia podczas zabiegu. Podczas aplikacji bańki wytwarza się podciśnienie, przez co skóra delikatnie zasysa się do jej wnętrza. Wraz ze wzrostem podciśnienia, obniża się ciśnienie wokół naczynek krwionośnych, co prowadzi do zwiększenia przepływu limfy i krwi. Skóra po zabiegu jest nieco zaczerwieniona, co jest oznaką wcześniej opisanego zjawiska. Siła nacisku bańki jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i odczuć pacjentów. 

Na jakie problemu stosuje się masaż bańką chińską?

Dzięki terapii bańką chińską w warszawskim Fizjo&Well możemy:

To tylko kilka z podstawowych zalet korzystania z masażu bańką chińską. Dowiedz się więcej podczas konsultacji z naszymi fizjoterapeutami!

Jak przygotować się do masażu bańką chińską w Fizjo&Well?

Pierwszy masaż bańką chińską niekiedy okazuje się bolesny, dlatego na początku terapii dobieramy wielkość baniek. Mogą być one zwiększane lub zmniejszane, w zależności od wrażeń dotykowych naszych pacjentów. Zazwyczaj do masaży w kolejnych seriach zwiększa się wielkość baniek. 

Zapraszamy na masaże bańką chińską do warszawskiego Ursynowa!

Wszystkie osoby zainteresowane masażami bańką chińską (zarówno od strony kosmetologicznej, jak i fizjoterapeutycznej) zapraszamy do naszego gabinetu w Warszawie w dzielnicy Ursynów. Przekonaj się, jak wiele pozytywnych efektów przynosi terapia bańkami!

Umów wizytę
pl_PLPolish