Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Masaż dla kobiet w ciąży

Czas, w którym kobieta nosi dziecko w swoim łonie, z pewnością jest czasem wyjątkowym. Ciało kobiety, które przygotowuje się na poród, przechodzi wiele zmian. Częstymi problemami, z jakimi zmagają się brzemienne kobiety, są dolegliwości bólowe w dolnym odcinku kręgosłupa. W Fizjo&Well odpowiednim rozpoznaniu dolegliwości oraz ich profilaktyce. Zapraszamy na masaż dedykowany kobietom w ciąży!

Czy masaż dla kobiet w ciąży jest bezpieczny?

Aby dowiedzieć się tego, czy masaż powinien być przeprowadzony u przyszłej mamy, przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Przed każdym masażem w Fizjo&Well rozmawiamy z pacjentką na temat stanu jej zdrowia.

Istnieje również seria przeciwwskazań do masażu dla kobiet w ciąży, są to m.in.: wady rozwojowe płodu, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, gorączka. Przyjmuje się również, że masażu powinno wykonywać się od trzeciego do ósmego miesiąca ciąży. Nie można wykonywać masażu kobietom w pierwszym miesiącu ciąży, ze względu na proces tworzenia się łożyska. W przypadku wątpliwości zalecamy konsultacje z lekarzem prowadzącym ciążę.

Czym różni się masaż dla kobiet w ciąży od innych?

W Fizjo&Well doskonale wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo kobiet w ciąży podczas masażu. Technika jest zbliżona do masażu klasycznego, jednak masaż jest wykonywany z wyjątkową ostrożnością. Pomija się elementy masażu głębokiego jak intensywne rozcieranie, oklepywanie, wstrząsanie, wałkowanie. Wcześniej wspomniane elementy masażu są zastępowane głaskaniem, rozcieraniem i powolnym ugniataniem. Ruchy fizjoterapeuty są wolniejsze i delikatniejsze, co dodatkowo sprzyja odprężeniu.

Podczas ciąży zabrania się pozycji leżącej na brzuchu oraz na plecach. Zaleca się, aby przyszła mama położyła się na boku lub w pozycji siedzącej. Do masażu najczęściej wybieramy leżenie na lewym boku, które jest najbezpieczniejszą i najbardziej naturalną pozycją. Nie dochodzi wtedy do nacisku żyły głównej dolnej, której uciskanie może doprowadzić do zwiększonego rytmu serca i spłyceniu oddechu. Komfort pacjentki jest dla nas kluczowy.

Jakie korzyści przynosi masaż w ciąży?

Ciało kobiety zmienia się w trakcie trwania ciąży. Zwiększa się masa ciała oraz zmienia się statyka ciała, co może prowadzić do wzmożonego napięcia mięśni. Wspaniałym remedium na te dolegliwości jest masaż w ciąży w Warszawie. To tylko kilka z pozytywnych korzyści, jakie przynosi:

Zapraszamy kobiety w ciąży na masaże do Fizjo&Well w warszawskim Ursynowie

Serdecznie zapraszamy wszystkie przyszłe mamy na masaże do Fizjo&Well. Czekamy na Ciebie w naszym gabinecie na Ursynowie, możesz również umówić się na masaż dla kobiet w ciąży z dojazdem na terenie Warszawy. Wszystko, by dbać o Ciebie (i dziecko) w pełni!

Umów wizytę
pl_PLPolish