Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest przeznaczony głównie dla osób aktywnych fizycznie. Stosuje się go u sportowców-zawodowców, ale nie tylko. To zabieg, który pomoże Ci uchronić się od urazów lub szybko wrócić do formy po kontuzjach, o które w sporcie nie trudno. Masaż sportowy regeneruje Twoje ciało i pozwala osiągać jeszcze lepsze wyniki w Twojej ulubionej dziedzinie sportu.

Dla kogo jest przeznaczony masaż sportowy?

Masaż sportowy to masaż dla osób aktywnych fizycznie, w tym profesjonalnych sportowców. Raczej nie powinny z niego korzystać osoby, które w ogóle nie uprawiają sportu. Masaż sportowy zdecydowanie przyspiesza regenerację ciała po intensywnym wysiłku fizycznym oraz zapobiega kontuzjom. Masaż sportowy to stały element programu treningowego każdego sportowca. Pozwala chronić ciało przed zakwasami i napięciem mięśniowym, a także lepiej przygotować się do zawodów i szybciej wyleczyć urazy.

Jak przebiega masaż sportowy na Ursynowie?

Masaż sportowy ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, ponieważ wykorzystuje techniki używane w podstawowym stylu. Wykonuje się go zwykle z użyciem większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej dla sportowców objętych profesjonalnym programem treningowym. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia zabiegów jest pogłębiony wywiad z pacjentem, poznanie stanu jego zdrowia oraz wymagań. W ramach potrzeb przeprowadzamy też testy ruchowe kręgosłupa. Wszystko w trosce o Twoje bezpieczeństwo. Techniki i siła zabiegów są indywidualnie dobieranie do Twoich potrzeb.

Techniki masażu sportowego

Istnieje wiele technik masaż sportowego. Są stosowane w zależności od momentu planu treningowego, w którym znajduje się osoba zainteresowana masażem. Wyróżniamy głównie:

Masaż sportowy: wskazania i przeciwwskazania

Masaż sportowy jest szczególnie wskazany profesjonalnym sportowcom oraz osobom regularnie aktywnym fizycznie. Rozpoczęcie zabiegów masażu sportowego wymaga konsultacji ze specjalistą, powinien być wykonywany wyłącznie w celu wsparcia aktywności fizycznej. Odwiedź nas w gabinecie na Ursynowie, a doradzimy, jaki masaż i konkretne techniki zastosować w Twoim przypadku. Masaż sportowy nie jest wskazany dla osób, które zmagają się z nowotworami i chorobami układu krążenia. Nie zalecamy masażu sportowego kobietom w ciąży. Czy można iść na masaż sportowy w trakcie przeziębienia? W przypadku infekcji zachęcamy do przełożenia terminu zabiegu.

Szukasz masażu sportowego w Warszawie? Odwiedź Fizjo&Well!

Skontaktuj się z nami! W naszym salonie spotkasz wyłącznie doświadczonych fizjoterapeutów, którzy poświęcą Ci odpowiednią ilość uwagi i czas niezbędny do przygotowania się do zawodów lub rekonwalescencji po sportowym urazie. Razem dobierzemy techniki masażu sportowego oraz wskażemy zalecaną liczbę, oraz harmonogram zabiegów. To wszystko w eleganckiej i przyjaznej atmosferze, w której z przyjemnością zadbasz o swoje ciało i odprężysz umysł.

Umów wizytę
pl_PLPolish