Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Pinoterapia

Czym jest pinoterapia?

Jest to metoda pracy z pacjentem przy użyciu pinów (gwoździ) oraz katów (tępych noży) opracowana przez dr Radosława Składowskiego. Bazuje ona na mechanizmach odruchowych, dzięki którym możemy stymulować procesy samo-naprawcze naszego organizmu. 

Dla kogo pinoterapia jest właściwym zabiegiem?

Ma ona zastosowanie u pacjentów z problemami ortopedycznymi oraz neurologicznymi. Jeżeli u Ciebie występują bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa, ograniczenia ruchomości czy też masz wrażenie, że jakieś miejsce Twojego ciała odczuwasz słabiej bądź mocniej (przeczulica) jest to odpowiedni zabieg dla Ciebie. Wykorzystujemy ją również przy pracy z bliznami oraz w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Poza tym ma bardzo dobry wpływ na cały organizm, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia pracę układu trawiennego i oddechowego, odtruwa i odkwasza organizm. Stosowana jest także w terapii post-covid.  

Czy pinoterapia jest wykonywana przy pomocy narzędzi?

Jest metodą w której łączymy pracę manualną z pracą specjalnie stworzonymi do tego celu mosiężnymi narzędziami. Są to piny zakończone z jednej strony spiczasto jak gwoździe, z drugiej płasko. Używamy również narzędzi zwanych katami, które wyglądem przypominają noże. Są tępe, oba narzędzia nie przebijają ciągłości skóry.  

Jak wygląda zabieg pinoterapii w Fizjo&Well?

Zabieg rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem oraz diagnostyki. Następnie dobieramy odpowiednie narzędzia terapeutyczne, które będą najlepsze dla dysfunkcji z jaką do nas przychodzisz. Pinoterapię wykonujemy bez poślizgu, a skóra obszaru zabiegowego powinna być sucha, czysta oraz bez uszkodzeń. W czasie zabiegu dobieramy odpowiednie techniki pracy pinami bądź katami, może to być na przykład gwoździowanie, ruchy uciskowo-trące, gradobicie.   

Czy pinoterapia jest bolesna?

Zabieg cechuje się dużą intensywnością oraz siłą bądź częstotliwością ucisku na tkanki co sprawia, że może być on bolesny. Nigdy nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, jednak po terapii może pojawić się niewielki obrzęk, widoczne ślady w miejscu pracy oraz tkliwość tkanek. Jednak są to efekty pożądane, które znikają do kilku godzin po zabiegu.

Ile zabiegów pinoterapii należy wykonać?

Ze względu na intensywny przebieg terapii zaleca się maksymalnie 2-3 zabiegi tygodniowo. Niewątpliwą korzyścią pinoterapii jest to, że niektóre z technik są możliwe do wykonania przez Pacjenta w domu. Jest to więc jedna z technik zalecana przez nas jako forma autoterapii.

Umów wizytę
pl_PLPolish