Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Refleksologia stóp

Niejednokrotnie spotkałeś się z teorią, że każdy element ludzkiego ciała jest ze sobą połączony. Nauka (jak i również nasze terapie) udowadniają, że jest w tym dużo słuszności. Dlatego też z refleksologii stóp korzysta coraz więcej pacjentów, chcących radzić sobie z różnymi schorzeniami oraz których zawodzą tradycyjne metody leczenia.

Czym jest refleksologia stóp?

Sławne perskie przysłowie mawia „Strona zewnętrzna człowieka jest stroną tytułową jego wnętrza”. W refleksologii moglibyśmy sparafrazować to powiedzenie i powiedzieć „Stopy człowieka są stroną tytułową jego wnętrza”. Refleksologia to terapia zaliczana do terapii alternatywnych. Według refleksologii uciski konkretnych punktów na ciele pozwalają na leczenie dolegliwości w innych, odległych obszarach naszego organizmu. W refleksologii mówimy o mapie stóp. Jest to fizjologiczna mapa, na której odnajdziemy obszary stopy odpowiedzialne za konkretne schorzenia czy organy. I tak przez ucisk odpowiedniego punktu na stopie możemy leczyć problemy z jelitami np. przewlekłe zaparcia, rwę kulszową, choroby żołądka, dolegliwościami prostaty oraz szereg innych schorzeń. Co istotne, refleksologia może być terapią uzupełniającą leczenie farmakologiczne, może też być odrębną terapią oraz podejściem profilaktycznym.

Refleksologia stóp w Warszawie – czemu warto?

Masaż reflektoryczny stóp oddziaływuje na cały organizm. Jest terapią bezinwazyjną (inaczej naturalną), dzięki której nie tylko możemy wyeliminować konkretne dolegliwości, ale również poprawić krążenie krwi w całym organizmie, wzmocnić odporność, wyciszyć układ nerwowy i usprawnić procesy wydalania toksyn. Refleksologia należy do holistycznych metod leczenia (takich, które oddziaływują całościowo na organizm), dlatego jest szczególnie bliska ideom przyświecającym Fizjo&Well. Zalecamy, aby zabiegi refleksologii stóp były wykonywane w seriach. Regularność terapii jest kluczowa do osiągnięcia najlepszych rezultatów. 

Wskazania i przeciwwskazania do refleksologii stóp

Do wykonania refleksologii stóp istnieje niewiele przeciwwskazań. Z możliwości korzystania z refleksologii wyklucza się kobiety będące w zagrożonej ciąży, pacjentów z ostrym zapaleniem żył oraz ze schorzeniami reumatycznymi w stanie zaostrzenia choroby. Jeśli stan zdrowia nie jest pewny, zalecamy konsultację z lekarzem. W przypadku braku tych przeciwwskazań, z refleksologii można korzystać z powodzeniem w każdym wieku. Szczególnie zalecamy ją pacjentom z problemami układu trawiennego i układu krążenia, pacjentom narażonym na przewlekły stres, zaburzenia koncentracji i cierpiącym na bóle artretyczne. O częstotliwości i przebiegu terapii decyduje fizjoterapeuta na pierwszym spotkaniu. W Fizjo&Well dokładnie dostosowujemy jego charakter do stanu zdrowia pacjenta.

Zapraszamy na refleksoterapię stóp do Fizjo&Well

Refleksologia stóp to wspaniały zabieg, który pozwoli na odzyskanie zdrowia – fizycznego i psychicznego. Jeśli poszukujesz refleksologii w Warszawie, warto wybrać doświadczonych fizjoterapeutów, którzy odpowiednio “odczytają” Twoją mapę stóp. Zapraszamy do Fizjo&Well. To tu, zadbamy o Ciebie w pełni!

Umów wizytę