Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Trening funkcjonalny

Siedzący tryb życia, zbyt mała aktywność fizyczna oraz uprawianie sportu „z doskoku” to elementy które predysponują do dysfunkcji układu ruchu. Niektórzy odczuwają ból, inni sztywność i ograniczenie ruchomości stawów, jeszcze inni brak kontroli swojego ciała. Bez względu na to jak objawia się owa dysfunkcja, nie prowadzi ona ku dobremu. 

Nasz organizm wysyła nam informacje o tym, że potrzebuje pomocy. Cytując wielkiego doktora medycyny, Wojciecha Oczko „Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.”  Dlatego właśnie w Fizjo&Well nie ograniczamy się jedynie do terapii wykonywanej przez fizjoterapeutę, ale uczymy ćwiczeń, prawidłowego ruchu, chcemy „zarażać” pasją do sportu – który aby był leczniczy, wcale nie musi być sportem na poziomie mistrzowskim.  

Czym jest trening funkcjonalny prowadzony w Fizjo&Well?

Jest to rodzaj treningu fizycznego, który prowadzi do poprawy określonych funkcji organizmu. Podczas treningu skupiamy się na poprawie funkcji motorycznych ciała poprzez wykonywanie ruchów, które towarzyszą nam w ciągu całego dnia. Dużą wagę przywiązujemy do wytłumaczenia Pacjentom przyczyn dolegliwości, bądź powtarzających się kontuzji i w oparciu o tę świadomość uczymy prawidłowych, często prostych ćwiczeń. Naszym zadaniem jest umożliwienie Państwu bezbolesnego, normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. A jeśli trening sprawi, że aktywność fizyczna stanie się dla Państwa elementem codzienności, tym bardziej nas to ucieszy.

Czy trening funkcjonalny jest dla mnie, jeśli bolą mnie plecy?

Trening to forma wysiłku fizycznego dedykowana dla każdej osoby, niezależnie od tego czy ma problemy ruchowe czy też nie. Więc jeżeli czujesz, że któreś czynności sprawiają Ci problem albo po prostu chcesz poprawić sprawność swojego ciała to zapraszamy do Fizjo&Well na trening funkcjonalny. Posiadamy również tzw. treningi mobilne – z dojazdem do domu Klienta.

Jak wygląda przebieg treningu w Fizjo&Well?

Wizyta rozpoczyna się od wywiadu i uzyskania informacji z jakimi problemami przychodzi Pacjent. Podczas wizyty w gabinecie trening zwykle przeprowadzany jest razem z technika terapeutycznymi, dla uzyskania jak najlepszych rezultatów. Zestaw ćwiczeń zapisywany jest Pacjentowi w formie papierowej, bądź wysyłany drogą elektroniczną wraz z zaleceniami i instruktażem. Gdy objawy bólowe zmniejszają się, przechodzimy do treningu bez pracy terapeutycznej fizjoterapeuty.

Jakie korzyści płyną z treningu?

Podczas treningu wzmacniamy całe ciało, poprawiamy koordynację ruchową, uczymy odpowiedniej rekrutacji mięśniowej, stabilność, gibkość, zwiększamy pewność wykonywanych ruchów oraz ogólną wydolność organizmu. Wszystko to wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu krążenia. W treningu angażujemy również mięśnie głębokie, wykonując ćwiczenia tzw. core- stability. I choć system stabilizacji głębokiej negowany jest przez niektórych trenerów, to z naszego, fizjoterapeutycznego punktu widzenia, ma on liczne korzyści, nie tyko związane z układem ruchu, ale m.in. z układem moczowo – płciowym i prawidłowym trzymaniem moczu. 

Czy do treningu używane są przybory?

W Fizjo&Well używamy sprzętu do ćwiczeń – hantli, sztangi, rollerów, mat, wałków, taśm thera-bank, piłek. Natomiast trening mobilny, który odbywa się w warunkach domowych nie wymaga od Państwa posiadania profesjonalnego sprzętu.

Umów wizytę
pl_PLPolish