Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest znany ludzkości już od wieków. Zapisy o użyciu rozgrzanych kamieni w celach terapeutycznych odnajdziemy w najstarszych kulturach. Praktykowano go w celach medytacyjnych i leczniczych. Częstą praktyką było umieszczanie ciepłego kamienia w podbrzuszu kobiety podczas menstruacji, co przynosiło ulgę od skurczów i bólu. Dzisiaj masaż gorącymi kamieniami odgrywa ważną rolę w fizjoterapii. Dlatego nie mogło go zabraknąć w ofercie Fizjo&Well.

Masaż gorącymi kamieniami, czyli relaks połączony z terapią

Masaż gorącymi kamieniami zawdzięcza swoją popularność połączeniu dwóch najważniejszych atutów. Po pierwsze, może być wykorzystywany jako element terapii. Podgrzane kamienie wspomagają masaż tkanek głębokich. Szczególnie polecany jest osobom, które narażone są na długotrwały stres oraz wszystkim, którzy większość dnia spędzają w pozycji siedzącej. Oprócz tego masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem relaksującym. Pacjenci przychodzący do naszego gabinetu w warszawskim Ursynowie określają go jako przyjemną regenerację dla ciała i umysłu.

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami w Warszawie?

Przed masażem, sprawcy całego zamieszania, czyli bazaltowe kamienie, są podgrzewane. Następnie są stopniowo umieszczane w odpowiednich partiach ciała. Bezpośredni kontakt kamieni ze skórą mógłby prowadzić do dyskomfortu, dlatego podczas masażu kładzie się je na ręczniku. Następnie powoli uwalniają ciepło do głębokich partii mięśni, a w tym czasie manualnie opracowujemy inny obszar ciała, zwiększając przy tym skuteczność masażu. Ta synergia pozwala na dotarcie do głębokich tkanek, które często są narażone na obciążenia. Kamienie mają różne rozmiary oraz kształty, przez co można dopasować je do odpowiednich partii na ciele.

Jeśli czujesz, że któryś z obszarów na Twoim ciele jest wyjątkowo spięty – opowiedz o tym przed masażem, a my postaramy się uwolnić spięte miejsce.

Jak przygotować się do masażu gorącymi kamieniami w Fizjo&Well?

Do masażu gorącymi kamieniami w Fizjo&Well nie musisz specjalnie się przygotowywać. Na miejscu nasi doświadczeni fizjoterapeuci zadbają o Twój komfort. Ten rodzaj masażu jest szczególnie ukierunkowany na relaks, dlatego przykładamy szczególną wagę do klimatu panującego w pomieszczeniu. Dostosujemy klimat do Ciebie, abyś poczuł się możliwie najbardziej odprężony. Po masażu zalecamy picie dużej ilości wody, co wspomaga procesy oczyszczania organizmu.

Efekty masażu gorącymi kamieniami przez fizjoterapeutę

Najlepsze efekty masażu gorącymi kamieniami osiągane są przy dokładnej znajomości anatomii ludzkiego ciała. Świadomi i doświadczeni fizjoterapeuci potrafią sprawnie odczytać spięte partie mięśni i uwolnić pacjentów od bólu. Dlatego przy wyborze miejsca, w którym wykonasz taki zabieg, warto upewnić się, że jest się „w dobrych rękach”. Zastanawiasz się, jak wygląda masaż z użyciem gorących kamieni w warszawskim Fizjo&Well? Odwiedź nas, a sam przekonasz się o dobroczynnych właściwościach tego zabiegu!

Umów wizytę