Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Refleksologia w warszawskim Fizjo&Well – na co pomaga i czy warto?

Twoje ciało to fascynująca maszyna. Składa się z milionów małych elementów, które nieustannie współgrają ze sobą. Kiedy choć jeden z tych elementów uszkadza się, zaczyna działać wolniej lub zupełnie się zatrzymuje – odczuwasz dyskomfort, źle się czujesz. Zachowanie należytej równowagi jest kluczowe dla dobrego samopoczucia. W medycynie chińskiej przyjęło się powiedzenie, że stopa jest mapą całego ciała lub drugim sercem. Dlaczego o tym wspominamy? To punkt wyjścia dla refleksologii. Odkryj więcej tajemnic refleksologii i korzystaj z jej zalet!

Refleksologia – co to jest?

Przede wszystkim refleksologia nie jest zwykłym masażem relaksacyjnym, nie jest również refleksoterapią ani akupresurą. Refleksologia to starożytna sztuka uzdrawiania poprzez stymulację refleksów. Refleksami nazywamy ponad 7200 zakończeń nerwów w ludzkiej stopie. Są bezpośrednio połączone z mózgiem, a tym samym z całym ciałem. Refleksologia ma swoje korzenie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, według której każdemu refleksowi odpowiada jakiś narząd, układ albo gruczoł. Osoba profesjonalnie zajmująca się refleksologią, odblokowuje ścieżki energetyczne i harmonizuje krążenie energii w całym ciele poprzez uciskanie konkretnych miejsc na ciele. Szczególnie popularna jest refleksologia stóp oraz refleksologia dłoni. Zabiegi wykonywane w ramach refleksoterapii skutecznie pomagają powrócić do zdrowia – równie w sferze fizycznej, emocjonalnej jak i  duchowej.

Na co pomaga refleksologia stóp i dłoni?

Masaż wykonywany przez refleksologa szczególnie pomoże osobom cierpiącym na bóle zlokalizowane w kręgosłupie i karku. Rozwiązuje problemy ze sztywnymi mięśniami, migreny, schorzenia zatok. Pomocy w refleksologii stóp i dłoni szukają osoby z problemami z utrzymaniem równowagi oraz ze schorzeniami układu pokarmowego.

Refleksologia to bardzo przyjemna i skuteczna terapia o właściwościach leczniczych. Pełni funkcję środka profilaktycznego u dzieci i dorosłych. Pomaga w leczeniu alergii, bezsenności i bólów mięśni, a nawet trądziku. Ponadto, ma niezwykle kojący wpływ i pomaga się zrelaksować, wewnętrznie wyciszyć i naprawdę głęboko odprężyć.

Refleksologia uznawana na całym świecie

Refleksologia opiera się na wiedzy zbieranej przez 5 000 lat. W krajach na całym świecie znalazła miejsce w szpitalach, domach opieki, salonach fizjoterapii i odnowy biologicznej. Refleksologia to dobre uzupełnienie medycyny stosowanej. Szczególnie istotny jest fakt, że rozpozna Twoje indywidualne potrzeby i przystosuje się do Twojego aktualnego stanu zdrowia.

Gdzie wybrać się na refleksologię w Warszawie?

Przede wszystkim pamiętaj, że refleksologią mogą zajmować się tylko osoby uprawione do wykonywania tego typu zabiegów. Odwiedź nas w salonie na Ursynowie i sprawdź działanie refleksologii na własnej skórze. Zgromadziliśmy dla Ciebie zespół specjalistów, którzy przeprowadzą z Tobą pogłębiony wywiad i doradzą, jakie techniki masażu i z jaką częstotliwością stosować. Stworzyliśmy na Ursynowie miejsce, w którym możesz poczuć się zupełnie bezpiecznie – zarówno ze względu na profesjonalną kadrę oraz niezwykły nastrój panujący w naszym gabinecie. Czeka na Ciebie niezwykła muzyka sącząca się delikatnie z głośników, eleganckie olejki eteryczne i najwyższej jakości kosmetyki dobrane do Twojej cery. W salonie znajduje się prysznic, dzięki czemu po zabiegu możesz bez problemu wrócić do swoich obowiązków czy spotkać się ze znajomymi.

Refleksologia na Ursynowie – voucher na zabieg w prezencie

Refleksologia to interesująca metoda na walkę z nieprzyjemnymi dolegliwościami, ale też nietuzinkowa forma relaksu. Teraz możesz podarować voucher na refleksologię stóp lub dłoni bliskiej osobie, którą od zawsze interesował ten zabieg. Przygotujemy dla Ciebie elegancki voucher, a obdarowany będzie mógł wykorzystać go na jedną z metod refleksologii lub inny dowolny masaż w naszym salonie. Zaskocz ukochaną osobę pomysłowym prezentem i zachęć ją, aby świadomie dbała o swoje ciało!

Więcej na naszym blogu