Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Rehabilitacja dla seniorów w Fizjo&Well. Co musisz o niej wiedzieć?

Oferta rehabilitacji „dla seniorów” skierowana jest do osób po 50 roku życia. Osoby takie mogą skorzystać z wizyt zarówno pojedynczych, jak i karnetowych. Oferujemy Państwu najwyższej jakości konsultacje fizjoterapeutyczne, usługi masażu leczniczego oraz indywidualne zajęcia z pilatesu. 

Jaki jest cel rehabilitacji dla Seniorów?

Słuchając Państwa historii zdrowotnych, postanowiliśmy stworzyć w Fizjo&Well usługę nieco inną, niż klasyczne wizyty fizjoterapeutyczne. Naszym celem jest takie poprowadzenie terapii i takie zmotywowanie do działań prozdrowotnych, abyście Państwo z chęcią wdrażali nasze zalecenia. Do gabinetu natomiast przychodzicie Państwo, aby ocenić swój stan i postępy, oraz aby poddać się technikom fizjoterapeutycznym, których nie wykonacie samodzielnie w domu. Nie chcemy mówić, że fizjoterapia to uzupełnienie procesu zdrowienia, ale takie stwierdzenie będzie najbardziej trafne. To w Państwa rękach, a dokładniej w Państwa diecie, aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie psychiczne leży klucz do sukcesu. My jesteśmy tutaj po to, aby uzupełnić powyższe elementy o aspekt terapii ciała. Poniżej odpowiadamy na najczęstsze pytania zadawane w temacie rehabilitacji osób starszych.

Jak często spotykamy się w gabinecie Fizjo&Well?

Częstotliwość spotkań dostosowujemy do Twoich potrzeb i możliwości. Możemy spotykać się 2 a nawet 3 razy w tygodniu, ale możemy spotkania rozłożyć na kilka miesięcy i widywać się rzadziej. Wspólnie ustalimy częstotliwość spotkań. Jeśli zdecydujesz się na zakup karnetu dla Seniora to jego ważność wynosi 3 miesiące.

Dlaczego osobna oferta dla Seniora?

Stworzyliśmy pakiet Seniora, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że z wiekiem najbardziej skuteczne i potrzebne są regularne wizyty u fizjoterapeuty. Procesy inwolucyjne, czyli procesy starzenia się organizmu, stale postępują. W naszym organizmie zachodzi szereg zmian: włókna elastyczne ulegają fragmentacji i uwapnieniu, a to przyczynia się do mniejszej elastyczności tkanek; tkanka łączna staje się gruba i traci elastyczność; chrząstki stawowe stają się kruche i podatne na uszkodzenia; przybywa masy tłuszczowej, a zmianie ulega także postawa ciała. Dlatego chcemy pracować z Tobą regularnie i móc zareagować na pojawiające się zmiany w ciele. 

Powyższy aspekt skłonił nas do wyróżnienia Państwa grupy wiekowej i zaproponowania usługi w cenach karnetowych, które umożliwią spotkania regularne, długofalowe. 

Z jakimi dolegliwościami mogą zgłosić się Seniorzy do Fizjo&Well? 

Zapraszamy na konsultacje osoby borykające się z bólami kręgosłupa – zarówno ostrymi jak i przewlekłymi. Leczymy Pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi oraz bólami stawów, ograniczeniami ruchów, bólami głowy, drętwieniami i mrowieniami w kończynach oraz problemami z codziennym funkcjonowaniem. 

Pomożemy Państwu przygotować się do zabiegu endoprotezoplastyki, a także poprowadzimy usprawnianie po takiej operacji.

Prowadzimy również rehabilitację Pacjentów po operacjach kręgosłupa, operacjach w obrębie narządu ruchu oraz operacjach w obrębie jamy brzusznej. Po operacjach pracujemy z blizną, wykonujemy terapie odruchowe – refleksologię stóp oraz akupresurę. Uczymy m.in na co zwrócić uwagę w diecie po zabiegach operacyjnych i jak samemu wykonywać ćwiczenia mobilizacyjne w domu. Edukujemy, taką już mamy naturę.

Zajmujemy się także terapią przy problemach z układem pokarmowym: zaparciami, refluksem czy nieregularnymi wypróżnieniami. Pomagamy także terapią w nietrzymaniu moczu, która z wiekiem dotyka znaczną grupę Seniorów

Zapraszamy także osoby 50+, które chcą nauczyć się poprawnie ćwiczyć oraz efektywnie oddychać. Dla tych z Państwa stworzyliśmy możliwość skorzystania z indywidualnych zajęć z pilatesu, które odbywają się w kameralnym otoczeniu w systemie 1:1 z wykwalifikowanym instruktorem pilatesu.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty w Fizjo&Well w Warszawie?

Spotkamy się z Państwem w gabinecie, gdzie omawiamy wszystkie obecne dolegliwości, zbieramy wywiad chorobowy. Jeśli posiadacie Państwo badania obrazowe (USG, RTG, rezonans magnetyczny czy tomografię komputerową) prosimy o zabranie wyników badań ze sobą. Następnie ustalamy plan usprawniania, który przekazujemy Państwu w formie papierowej. W planie znajdują się pisemne zalecenia, ćwiczenia oraz wskazówki dietetyczne. W naszym odczuciu tylko pełne podejście do problemów Pacjenta pozwala na odniesienie sukcesu terapeutycznego. 

Jakie techniki lecznicze stosujemy w terapii Seniorów?

Na każdej wizycie dobieramy techniki lecznicze w zależności od zapotrzebowania. Wachlarz technik jest bardzo szeroki – od łagodnych technik tonizujących – uspokajających układ nerwowy, poprzez techniki głębsze, rozciągające, leczące głębiej położone struktury i niekiedy sprawiające dyskomfort, co oczywiście ma na celu zapoczątkowanie procesów naprawczych w tkankach. Wykonywane przez nas techniki fizjoterapeutyczne potwierdzamy odbytymi szkoleniami, kursami oraz warsztatami.

W dzisiejszych czasach seniorzy, to osoby świadome i dbające o swoje zdrowie. Dlatego wiek podeszły nie kojarzy się obecnie tylko z chorobą i ograniczeniami. Profilaktyka zdrowotna i aktywność fizyczna pozwalają opóźnić procesy starzenia organizmu, które wystąpią wraz z wiekiem u każdego z nas. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Fizjo & Well przy ul. Lanciego 13, bądź kontaktu telefonicznego w celu umówienia się na konsultację fizjoterapeutyczną. Zapraszamy!

Więcej na naszym blogu

pl_PLPolish