Fizjo&Well Zadzwoń i umów się

Rehabilitacja dla sportowców – gdzie wybrać na Ursynowie?

Rehabilitacja dla sportowców to oferta rehabilitacyjna skierowana do wszystkich osób, które są aktywne fizycznie. Od razu zdradzimy, że jeśli jesteś w tej grupie, to jesteś nam szczególnie bliski – drogi Pacjencie. Jako że sami, jako fizjoterapeuci, jesteśmy uzależnieni od sportowej adrenaliny, doskonale rozumiemy Twoje potrzeby i problemy. 

Rehabilitacja dla sportowców – kiedy przyjść na wizytę?

Jeśli doznałeś kontuzji i potrzebujesz, abyśmy poprowadzili Twoją rehabilitację od momentu urazu do powrotu do uprawiania sportu, zapraszamy na wizytę. Razem zaplanujemy Twoje usprawnianie, przedstawimy Ci zalecenia fizjoterapeutyczne na każdy okres leczenia, zalecenia dietetyczne oraz ćwiczenia i aktywności, które na danym etapie rehabilitacji możesz wykonywać. 

To ważne, abyś dokładnie wiedział co możesz robić, a czego nie. W gabinecie spotkaliśmy wielu ambitnych sportowców, którzy pogorszyli swój stan zdrowia przez wykonywanie ćwiczeń i podejmowanie aktywności, których robić nie powinni. Zadbamy więc, abyś wiedział co robić i rozumiał, dlaczego niektóre aktywności wymagają odłożenia w czasie.

Jeśli odczuwasz dolegliwości bądź dyskomfort podczas uprawiania sportu i chciałbyś wiedzieć, jaka jest tego przyczyna chętnie Ci pomożemy – zarówno naszą wiedzą fizjoterapeutyczną jak i doświadczeniem w pracy ze sportowcami.

Jak dokładnie wygląda wizyta skierowana do sportowca?

Bazujemy na diagnostyce różnicowej, za pomocą której stawiamy rozpoznanie. Jeśli przeszedłeś już testy lub badania diagnostyczne w innej placówce, prosimy Cię o zabranie dokumentacji medycznej ze sobą na wizytę. Po postawieniu diagnozy programujemy proces leczenia. Następnie z wachlarza technik fizjoterapeutycznych dobieramy te właściwe do pracy w fizjoterapii sportowej. Na koniec wszystko podsumowujemy, zapisujemy i wysyłamy Ci w formie e-mailowych „zaleceń po wizycie”. 

Co leczymy w ramach fizjoterapii sportowej? 

Ofertę kierujemy zarówno do sportowców zawodowych jak i amatorów. Z jakimi dolegliwościami zgłaszają się do nas osoby trenujące? Bez względu na to, czy są to piłkarze, koszykarze, rolkarze, biegacze, badmintoniści, czy sportowcy innych dyscyplin, lista urazów związanych z uprawianiem sportów jest podobna. Poniżej wymienimy te najczęstsze.

Dolegliwości w obrębie kręgosłupa:

Dolegliwości w obrębie kończyn górnych:

Dolegliwości w obrębie kończyn dolnych:

Zapraszamy wszystkich sportowców na konsultacje do Fizjo&Well w warszawskim Ursynowie!

Nasi fizjoterapeuci posiadają doświadczenie w pracy ze sportowcami. Od lat sprawują opiekę nad zawodnikami uprawiającymi rolkarstwo, wrotkarstwo, badmintona oraz sporty walki. Pracują także zawodnikami uprawiającymi wyczynowo kajakarstwo. Zapraszamy na sportowe konsultacje do Fizjo&Well przy ul. Franciszka Marii Lanciego 13/lokal 14!

Więcej na naszym blogu